Dnia 9.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

        Uroczystość rozpoczęła się patriotycznym przemarszem wszystkich grup przedszkolnych. Następnie dzieci dumnie odśpiewały "Mazurka" Dąbrowskiego. Pani Dyrektor w kilku prostych zdaniach wyjaśniła dzieciom co oznacza słowo "Niepodległość".

       Wszystkie wiersze, piosenki i tańce zaprezentowane przez dzieci od najmłodszej do najstarszej grupy wiekowej były dedykowane naszej Niepodległej Ojczyźnie i jej bohaterom.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna, talent artystyczny zasługuje na największą pochwałę.

      Myślę, że ten dzień, Dzień Niepodległości obchodzony w naszym przedszkolu głęboko zapadnie w pamięci naszych Małych Polaków.

        Kilka dni później nasi wychowankowie przedstawili program z okazji 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI uczniom klas I-III. Starsi koledzy nagrodzili przedszkolaków gromkimi brawami, a Henio Skrzyp z kl. III przepięknie zaśpiewał dla nas "Rotę". Dziękujemy uczniom i ich wychowawczyniom za odwiedziny.

koordynator Hanna Deszka

 

 

 

 
22148732
22330156